Jak awansować, to w wielkim stylu! Anglicy zmiażdzyli Czarnogórę

14.11.2019

Reprezentacja Anglii dziś zapewniła sobie awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. I to z przytupem! Podopieczni Garetha Southagate’a pokonali Czarnogórę aż 7:0.

Wynik otworzył w 11. minucie Alex Oxlade-Chamberlain. Potem dwa trafienia w 19. i 24. minucie dołożył Harry Kane. Przy każdym z tych trzech goli asystował lewy obrońca Lwów Albionu, Ben Chilwell. To jednak nie był koniec pokazu wyższości Anglików w pierwszej połowie. W 30. minucie do siatki trafił Marcus Rashford, a siedem minut później hat-tricka skompletował Kane. Do przerwy 5:0. I to jeszcze nie był koniec.

W 66. minucie do własnej bramki trafił obrońca Aleksandar Sofranac, a w 84. wynik spotkania ustalił wprowadzony za Harry’ego Kane’a Tammy Abraham. Dla napastnika Chelsea był to premierowy gol w barwach pierwszej reprezentacji.

Dzięki zwycięstwu z Czarnogórą, Anglicy zapewnili sobie awans na Euro kolejkę przed końcem eliminacji. Zwraca uwagę liczba bramek podopiecznych Garetha Southgate’a – zawodnicy zdobyli ich aż 33, co daje prawie pięć bramek na mecz! Jedną trzecią z nich zdobył Harry Kane, który jest najlepszym strzelcem eliminacji.

A Czarnogórcy? Nigdy w historii nie byli tak daleko od awansu na wielki turniej, jak teraz. Zespół zdobył zaledwie trzy punkty, co jest ich najgorszym wynikiem w historii eliminacji, czy to na Euro, czy Mistrzostwa Świata i co więcej, pobili kolejny niechlubny rekord. Do tej pory ich najwyższymi porażkami w historii były 4:0 z Ukrainą i Rumunią. Po spotkaniu z Anglią wymiar rekordowej porażki Czarnogórców wzrósł dwukrotnie.