James Rodriguez z kontuzją. Dłuższa przerwa Kolumbijczyka?

15.11.2019

Wiele spekulacji w kontekście przyszłości Jamesa Rodrigueza pojawiło się w mediach podczas letniego okna transferowego. Ostatecznie 28-latek kontynuuje przygodę w Realu Madryt. Sytuacja ofensywnego zawodnika w klubie nie jest najlepsza. Z pewnością w wypracowaniu wyjściowego składu nie pomogą problemy zdrowotne piłkarza.

Od początku tego sezonu, James Rodriguez zagrał w pięciu spotkaniach od pierwszej minuty. Sytuacja 28-latka w zespole nie napawa optymizmem, jeżeli weźmiemy pod uwagę ostatnie mecze „Królewskich”. W czterech rywalizacjach, James znalazł się poza składem.

Ponownie u zawodnika pojawiły się problemy zdrowotne. Z powodu kontuzji, pomocnik opuścił m.in. mecz z Villarreal w LaLiga czy spotkanie przeciwko Club Brugge w Lidze Mistrzów.

Niewykluczone, że James Rodriguez przez dłuższy czas nie pojawi się na murawie. Kolumbijczyk doznał kontuzji kolana podczas czwartkowego treningu swojej reprezentacji. Według spekulacji, 28-latek zerwał więzadło krzyżowe, co oznacza kilkumiesięczna przerwę od piłki. Piłkarz ma wkrótce przejść wszelkie potrzebne badania, które pozwolą lepiej zdiagnozować problemy zdrowotne pomocnika.

Oczywiście uraz uniemożliwi Jamesowi udział w najbliższym meczu swojej kadry. Kolumbia zmierzy się w spotkaniu towarzyskim z Peru.