Manchester City ma plan na zimowe okienko. Ich celem dwaj piłkarze Leicester
15.11.2019

Defensywa Manchesteru City po kontuzji Aymerica Laporte’a wygląda niczym szwajcarski ser. Nic zatem dziwnego, że „Obywatele” poszukują rozwiązania tej sytuacji, a jedną z opcji pozostaje zakup nowego stopera.

Guardiola podczas tego sezonu w centrum defensywy stawiał głównie na Fernandinho, nominalnego defensywnego pomocnika. W kilku spotkaniach na tej pozycji występował także Rodri, co doskonale odzwierciedliło problemy aktualnego mistrza Anglii. Klub z Etihad Stadium ma zamiar zareagować na tę sytuację i już na styczeń szykowane są wzmocnienia.

Według informacji „Sky Sports” City zainteresowało się duetem z Leicester – Caglarem Soyuncu oraz Jonny Evansem. Ta para prezentuje się z dobrej strony od czasu transferu reprezentanta Turcji, a kibice Leicester momentalnie zapomnieli o braku Harry’ego Maguire’a. Głównie dzięki solidnej defensywie ekipa Brendana Rodgersa w tej chwili znajduje się na drugiej lokacie w Premier League.

Z kolei zespół Guardioli po ostatniej potyczce z Liverpoolem spadł na czwarte miejsce. Z perspektywy czasu możemy jedynie zastanawiać się dlaczego Hiszpan nie sięgnął po obrońcę, kiedy zespół opuścił Kompany. „Obywatele” negocjowali z „Lisami” zakup Maguire’a, ale kwota 80 milionów funtów okazała się dla nich za duża.

Trudno jednak sobie wyobrazić, żeby w trakcie trwania obecnej kampanii Leicester pozwoliło sobie na stratę jednego z dwójki podstawowych obrońców. Co ciekawe, Evans w 2017 roku był blisko transferu do City, ale West Brom odrzuciło wiele ofert zanim Irlandczyk przeniósł się na King Power Stadium.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO