Brzęczek podjął decyzje. Ile minut zagra jutro Piszczek?
18.11.2019

Jednym z bohaterów jutrzejszego spotkania ze Słowenią będzie Łukasz Piszczek. 34-latek oficjalnie bowiem zakończy swoją przygodę z reprezentacją na PGE Narodowym.

Od czasu kiedy wypłynęła informacja związana z jego uczestnictwem w tym spotkaniu, można było wysnuć teorię, że Łukasz rozegra około 30 minut, a konkretnie 26. Z takim bowiem numerem „Piszczu” występował nie tylko przez jakiś czas w kadrze, ale także regularnie robi to w Borussii Dortmund.

Dziś te informacje potwierdził podczas konferencji Jerzy Brzęczek. Selekcjoner reprezentacji Polski zdradził, że następcą Piszczka miał zostać Bartosz Bereszyński. Sampdorii nabawił się jednak urazu łąkotki i opuścił zgrupowanie. Dla tego zawodnika musiała być to dość bolesna informacja, ponieważ w ostatnim czasie pełni rolę głównie rezerwowego Tomasza Kędziory i przeciwko Słoweńcom mógł udowodnić selekcjonerowi, że to właśnie on powinien otrzymać to miejsce w składzie.

Wracając do Piszczka, będzie to dla niego 66 spotkanie w narodowym trykocie. Podczas swojej przygody z kadrą udało mu się trzy razy wystąpić na mistrzostwach Europy oraz raz znaleźć się w drużynie na mistrzostwa świata.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO