Patryk Vega z kolejnym filmem. Tym razem opowie o piłkarskim środowisku
18.11.2019

Sympatycy polskiego kina od kilku lat otrzymują seryjnie filmu wydawane przez Patryka Vege. Producent podejmował w swoich ekranizacjach wiele ciekawych tematów (gorzej wygląda oczywiście ich realizacja), ale do tej pory unikał piłki nożnej. Przyszedł jednak czas, kiedy postanowił spróbować swoich sił także w tej tematyce.

21 lutego przyszłego roku czekają nas bowiem aż dwie produkcje od Vegi. Jedna z nich to kontynuacja serii „Kobiety Mafii”, zaś druga zatytułowana została jako „Napastnik”. Film odkryje nam kulisy środowiska piłkarskiego oraz opowie o kibicach. W rolach głównych wystąpi między innymi Zbigniew Zamachowski, Piotr Stramowski czy Antonii Królikowski. Możliwe, że na ekranie zobaczymy także Andrzeja Grabowskiego. Mówiąc krótko: cała śmietanka, która regularnie współpracuje z tym producentem.

Czego możemy zatem oczekiwać? Czy będzie to druga „Polityka”, odkrywająca rzeczy, które dla przeciętnego Kowalskiego były (oczywiście rzekomo) zatajone? Trudno póki co cokolwiek powiedzieć. Pomimo premiery za ponad 3 miesiące otrzymaliśmy mało informacji zza kulis.

Ze słów Vegi możemy jednak spodziewać się, że film będzie wykonany w podobnym tonie do „Piłkarskiego pokera”. Wówczas dzieło Janusza Zaorskiego opowiadało o korupcji w polskim futbolu. Do dziś jest to klasyk polskiego kina, a rola Janusza Gajosa nadal fascynuje. Zważywszy jednak na poprzednie twory 42-latka, raczej nie powinniśmy się spodziewać wybitnego dzieła.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO