Mauricio Pochettino zwolniony z Tottenhamu!
19.11.2019

Sensacyjną informację podała oficjalna strona Tottenhamu. Mauricio Pochettino został zwolniony z funkcji trenera zespołu. Wpływ na taką decyzję miała przede wszystkim obecna sytuacja drużyny oraz ostatnie wyniki “Kogutów”.

Po dwunastu kolejkach klub z Londynu zajmuje odległe, czternaste miejsce w tabeli Premier League. Sytuacja nie wydaje się najgorszy, gdy zobaczymy różnicę punktów między lokatą Tottenhamu, a piątym miejscem. Wynosi ona bowiem 3 oczka. Fatalnie wygląda natomiast strata do czwartego Manchesteru City, którą wynosi już 11 punktów. Dodatkowo zespół Pochettino zanotował kompromitującą porażkę z Bayernem w Lidze Mistrzów. Finalista ubiegłorocznej edycji tych rozgrywek przegrał na własnym obiekcie 2-7.

Można przypuszczać, że rezultaty ekipy przeważyły o decyzji zarządu. We wtorkowy wieczór, oficjalna strona klubu poinformowała, iż Mauricio Pochettino oraz jego sztab szkoleniowy zostali zwolnieni z obowiązków.

Jak na razie nie wiadomo, kto zastąpi Argentyńczyka na stanowisku. W mediach pojawiało się wiele nazwisk, jednakże żadna z informacji nie wydawała się konkretna.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO