Lewandowski ponownie zrobił show. Oceny po meczu ze Słowenią
19.11.2019

Za nami ostatni akord tegorocznych eliminacji. Po dość szalonym meczu tym razem nasza kadra zmazała plamę z września i pokonała na własnym stadionie Słowenię. Prawdziwą gratką dla kibiców okazał się przede wszystkim efektowny gol Roberta Lewandowskiego. Kto nas najbardziej zaskoczył, a kto rozczarował?

Skala ocen zawodników wynosi od 1 do 10

Wojciech Szczęsny – 5

Przy obu bramkach niestety bez szans. Nie był to rewelacyjny występ, ale trudno cokolwiek mu zarzucić. Poprawny występ naszego bramkarza, któremu z pewnością brakowało Kamila Glika. Na plus na pewno interwencja przy błędzie Jędrzejczyka.

Łukasz Piszczek – 10

Za wszystko, co zrobił dla tej kadry. Po prostu dziękujemy.

Artur Jędrzejczyk – 4

Ostatnimi czasy rzadko mieliśmy okazje oglądać Jędrzejczyka w kadrze, tym bardziej w środku defensywy. W tej strefie boiska jednak występuje na co dzień w Legii, ale nasza ekstraklasa to niestety zupełnie inny poziom. Wejście w buty Glika nie okazało się dla niego łatwe, co doprowadziło do kilku błędów.

Jan Bednarek – 4

Także brakowało mu charyzmatycznego Glika u boku, z którym rozgrywa o wiele lepsze spotkania oraz wystrzega się większych błędów. Zamieszany w stratę dwóch bramek. Nie było to udane spotkanie dla stopera Southampton.

Arkadiusz Reca – 4

Ograny przez Ilicicia niczym dziecko przy pierwszej bramce. W defensywie wyglądał dość blado, co może być spowodowane tym, że w SPAL zwykle rozgrywa mecze na pozycji wahadłowego. W kadrze oczekujemy od niego lepszej gry przede wszystkim w defensywie. Byłoby niżej, ale namieszał nieco swoimi dośrodkowaniami w polu karnym Słoweńców.

Jacek Góralski – 7

Po świetnym meczu z Macedonią Północną byliśmy zaskoczeni, gdy w sobotę to Krystian Bielik zastąpił go w środku pomocy. Góralski ponownie zagrał swój mecz, czyli często jednowymiarowy, ale skuteczny. Dobra współpraca z Krychowiakiem i trafiona bramka na wagę zwycięstwa. Miał udział w jednej ze straconych bramek. W pewnym momencie mogliśmy przypuszczać, że zakończy ten mecz z czerwoną kartką. Ostatecznie wytrzymał presję i z każdą minutą był coraz lepszy.

Grzegorz Krychowiak – 6

W ostatnich spotkaniach nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Przeciwko Izraelowi zaprezentował się nieco lepiej, ale ta kadra zwyczajnie go potrzebuje i w tym starciu ponownie to udowodnił.

Piotr Zieliński – 5

Aż nam szkoda tego chłopaka. W drugiej połowie trzy doskonałe szanse na zdobycie bramki, na odblokowanie swojej głowy i przerwanie masowej krytyki. Ostatecznie wyjdzie na to, że nadal nic nie przestawiło mu się w głowie. Mimo to aktywny, szukający piłki i chętny do wzięcia odpowiedzialności.

Sebastian Szymański – 6

Na pewno bardzo udana pierwsza odsłona. W futbolu jednak bierzemy zwykle pod uwagę cały mecz, a po przerwie skrzydłowego ktoś wykradł ze stadionu. Mimo to mamy uśmiech na twarzy oglądając wejście do kadry tego chłopaka. Aktualnie pewniak do wyjazdu na EURO 2020.

Kamil Grosicki – 4

Niestety nadal bez podnoszenia głowy przy dośrodkowaniach. Oprócz asysty do Góralskiego kompletnie nieudany mecz. Piłkarz Hull City niezbyt dobrze będzie wspominał to zgrupowanie.

Robert Lewandowski – 8

W którym miejscu byłaby ta reprezentacja bez Roberta? Cudowna bramka i równie piękne wypracowanie trzeciego gola. Odwrotnie do Szymańskiego kompletnie niewidoczny w pierwszych 45 minutach. Wówczas mogliśmy nieco niepokoić się o formę naszego reprezentanta. Wystarczyło jednak nieco poczekać i po prostu podziwiać jego występ. Forma marzenie i oby ją utrzymał do przyszłorocznego EURO.

Tomasz Kędziora – 5

Ożywił nieco ofensywę po wejściu za Łukasza Piszczka. Gdyby Piotr Zieliński lepiej ułożył nogę przy jednym z dośrodkowań, 25-latek miałby na swoim koncie piękną asystę. Poprawny występ. Aktualnie faworyt na pozycje prawego obrońcy przy problemach Bereszyńskego.

Kamil Glik – bez oceny

Kamil Jóźwiak – bez oceny

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO