Dominik Nagy zimą opuści Legię? Lider węgierskiej ekstraklasy gotów wyłożyć 1,5 mln euro

Dominik Nagy odejdzie z Legii? Wiele wskazuje na to, że przygoda zawodnika z warszawskim klubem dobiega końca. Zainteresowanie 24-latkiem wyraża lider węgierskiej ekstraklasy, MOL Vidi Fehervar.

Reprezentant Węgier trafił do Legii zimą 2017 roku. Był wówczas jednym z największych młodych talentów w swoim kraju, dlatego można było uważać ruch za hit transferowy. Czy Nagy spełnił pokładane w nim oczekiwania? W 84 meczach zanotował 14 goli i 10 asyst. Trudno jednak stwierdzić, by w Polsce spisywał się na miarę możliwości, jakich spodziewano się przed jego przyjściem. Poza udaną drugą połową 2018 roku, Węgier niezbyt wiele pokazał w zespole z Warszawy.

Co więcej, Nagy nie cieszy się obecnie zaufaniem Aleksandara Vukovicia. Trener po raz ostatni wystawił go w pierwszym składzie 28 września w meczu z Lechią, po czym zmienił go w połowie spotkania. Ponadto, podczas treningu przed meczem z Górnikiem, gdy reszta zawodników została podzielona na dwa składy do gierki, Węgier został oddelegowany do sprintów wzdłuż boiska.

Bardzo prawdopodobne, że Nagy już niedługo opuści szeregi Legionistów. Zainteresowanie zawodnikiem podobno wyraża MOL Vidi Fehervar, który jest liderem węgierskiej ekstraklasie. Ponadto, klub byłby w stanie zapłacić za niego 1,5 mln euro, czyli tyle, ile oczekuje Legia. Jak informuje Sport.tvp.pl, lewy skrzydłowy nie jest jednak zainteresowany powrotem do kraju. Przedstawiciele szukają Węgrowi nowego miejsca pracy m.in. w Niemczech, Belgii i Portugalii.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO