Nikt tak nie męczy bramkarzy ekstraklasy jak Dani Ramirez!

Połowa rundy zasadniczej ekstraklasy już za nami, dlatego czas na małe podsumowania. Jak podaje oficjalny profil PKO Ekstraklasy, najwięcej strzałów od początku sezonu oddał zawodnik ŁKS-u Dani Ramirez.

Hiszpan jest wyróżniającą się postacią łódzkiego klubu. Zagrał we wszystkich piętnastu ligowych meczach, zazwyczaj grając przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Ma na koncie trzy bramki i cztery asysty, dzięki czemu jest liderem klubu w klasyfikacji kanadyjskiej.

Według statystyk opublikowanych przez oficjalny profil PKO Ekstraklasy w mediach społecznościowych, nie ma drugiego tyle strzelającego piłkarza w lidze. Dani Ramirez oddał do tej pory aż 63 strzały, z czego 27 było celnych. W obu statystykach wychowanek Realu Madryt jest liderem.

Drugi w zestawieniu – Piotr Parzyszek, zaliczył 47 razy strzelał na bramkę, z czego 22 były celne. Piłkarz Piasta Gliwice ma więc lepszy dotychczasowy wynik procentowy od Hiszpana.

Co więcej, czterech na pięciu czołowych zawodników tego zestawienia to piłkarze zagraniczni. Za Ramirezem i Parzyszkiem na liście znaleźli się bowiem Igor Angulo (Górnik), Rafael Lopes (Cracovia) i Zvonimir Kozulj (Pogoń).

https://twitter.com/_Ekstraklasa_/status/1197428273921310721/photo/4

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO