Brzęczek trenerem… Cristiano Ronaldo. Duże wyróżnienie dla polskiego selekcjonera
21.11.2019

Eliminacje do EURO 2020 już za nami. Znamy zdecydowaną większość uczestników przyszłorocznego turnieju, można więc powoli zabrać się za podsumowania wspomnianego etapu. Kto wypadł dobrze? Kto zawiódł? Okazuje się, że opinie są… podzielone.

Dotyczy to przede wszystkim naszego selekcjonera, Jerzego Brzęczka. Pytając większość Polaków orientujących się nieźle w realiach futbolu o to, czy są zadowoleni z naszej kadry, odpowiedzi raczej nie napawałyby entuzjazmem. Poza korzystnymi wynikami, gra często po prostu męczyła oczy. Oceny dla byłego trenera Wisły Płock byłyby zatem w większości mierne.

Innego zdania jest portal Transfermarkt. Znany serwis po zakończonych eliminacjach stworzył własne jedenastki najlepszych zawodników oraz trenerów, którzy by je poprowadzili. Jerzy Brzęczek co prawda nie znalazł się wśród najlepszych, ale został wskazany jako opiekun “srebrnej jedenastki”, w której możemy zobaczyć m.in. Cristiano Ronaldo.

Najlepszą jedenastkę wg Transfermarkt poprowadziłby Markku Kanerva, czyli opiekun reprezentacji Finlandii, która po raz pierwszy w historii awansowała na Euro. Trzeba przyznać, że przyznanie Jerzemu Brzęczkowi miana tego drugiego najlepszego, to i tak wyróżnienie, jakiego zdecydowanie byśmy się nie spodziewali. Mimo wszystko trzymamy kciuki, by w przyszłości okazji do znajdowania się w podobnych zestawieniach było jak najwięcej.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO