Wspaniały gest duńskiej reprezentacji
22.11.2019

Nie tylko piłkarze pierwszej reprezentacji i kibice świętują awans Danii na EURO 2020. Swoje pięć minut mają bowiem także młodzieżowi piłkarze. Wszystko za sprawą pewnego porozumienia kadrowiczów z duńską federacją. 

Jakiś czas temu duński związek piłki nożnej podpisał umowę ze stowarzyszeniem piłkarzy. Jednym z jej punktów było zobowiązanie się do wspierania adeptów futbolu w tym kraju. Dzięki temu premia za awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy zostanie podzielona na kilka segmentów. Największą część otrzymają oczywiście zawodnicy pierwszej reprezentacji. Jednak 20%, czyli równowartość 5 milionów duńskich koron (około 700 tysięcy euro) zostanie zainwestowane w futbol na szczeblu juniorskim.

– Wszyscy gracze pierwszej kadry mają wspaniałe wspomnienia z czasów, gdy graliśmy w piłkę będąc dziećmi w mniejszych lub większych klubach. Dlatego to ważne, abyśmy włączyli takie przepisy do umowy. Wspaniale jest móc wrócić do korzeni, przykładowo za pomocą przekazanych na ten cel funduszy – stwierdził Simon Kjær.

Duńczycy zapewnili sobie awans do EURO 2020 w ostatnich meczach kwalifikacyjnych przeciwko Gibraltarowi oraz Irlandii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO