Kolejny upadek Polonii Warszawa? Wierzyciel rzekomo złożył wniosek o upadłość

W Polonii Warszawa od lat nie dzieje się dobrze. Klub znajduje się w strefie spadkowej trzeciej ligi. Co więcej, jak informuje ośrodek “Kibice Razem”, jeden z wierzycieli złożył wniosek o upadłość klubu.

Polonia pożegnała się z ekstraklasą w 2013 roku. Klub nie otrzymał licencji na grę w najwyższej lidze, a właściciel, Ireneusz Król, złożył wniosek o upadłość. “Czarne Koszule” tym samym musiały grać w IV lidze, na licencji MKS-u Polonia, który zajmował się szkoleniem młodzieży.

Chociaż plany były wielkie, a zespół miał dążyć do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, maksimum okazała się II liga w sezonie 2016/2017. Wtedy jednak okazało się, że trzeci poziom rozgrywek to za wysokie progi dla warszawskiego klubu. W poprzednich sezonach Polonia zajmowała 4. i 6. miejsce w III lidze. Obecne rozgrywki rozpoczęły się dla “Czarnych Koszul” katastrofalnie.

Na półmetku sezonu, Polonia zajmuje dopiero 17. miejsce. Słabe wyniki spowodowały, że prezes klubu, Peter Kaluba podał się do dymisji. Ponadto miasto wycofało się z planowanej modernizacji z powodu “niepokojących sygnałów, dotyczących sytuacji na Polonii oraz niewywiązywanie się przez nią ze swoich zobowiązań”, co można przeczytać na oficjalnej stronie Miasta Stołecznego Warszawa.

Co więcej, jak poinformował związek fanów klubu “Kibice Razem”, jeden z wierzycieli złożył wniosek o upadłość Polonii. Stowarzyszenie wydało oświadczenie w związku z sytuacją. W komentarzach pod wpisem umieszczono historię korespondencji organizacji kibiców z radą nadzorczą klubu.

Drodzy Poloniści, ważne ! ?Przez jednego z wierzycieli został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną spółki Polonia…

Gepostet von Kibice Razem Polonia Warszawa am Freitag, 22. November 2019

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO