Flavio Paixao zapisał się na kartach historii ekstraklasy!
24.11.2019

Przygody obcokrajowców w naszej ekstraklasie kończą się różnie. Zdarza się, że do ligi trafiają zawodnicy, którzy na poziomie polskiej piłki nie potrafią wyróżnić się na tle innych graczy. Zupełnie inną narrację możemy użyć w kontekście Flavio Paixao. Portugalczyk w sobotniej rywalizacji z ŁKS-em strzelił odpowiednio 67 i 68 bramkę w ekstraklasie. Tym samym zawodnik zapisał się na kartach historii rozgrywek.

Do ekstraklasy Flavio Paixao trafił w 2014 roku, przechodząc z irańskiej ekipy Tractor do Śląska Wrocław. Początek przygody Paixao z polską piłką nie zapowiadał fajerwerków. W 13 ligowych potyczkach Portugalczyk strzelił zaledwie jednego gola.

Znacznie lepiej wyglądała w wykonaniu zawodnika kampania 2014/2015. Flavio rozegrał świetny sezon, zdobywając 18 goli w 37 meczach ekstraklasy. W lutym 2016 roku do swojej drużyny ściągnęła napastnika Lechia Gdańsk.

Od ponad trzech lat, Flavio Paixao jest kluczowym piłkarzem klubu. Pomijając połowę sezonu 2015/2016, w każdej z trzech, pełnych kampanii Paixao strzelał minimum 10 goli w lidze. Najlepszy okres piłkarza w Lechii przypada na rozgrywki 2018/2019, w których Flavio zdobył 15 bramek.

Obecny sezon nie jest dla Portugalczyka  jednak najlepszy. W dwunastu spotkaniach 35-latek zdobył zaledwie jednego gola. Niemoc strzelecką Paixao przełamał w rywalizacji z ŁKS-em. Napastnik strzelił dwie bramki, przyczyniając się do zwycięstwa 3-1 swojej drużyny nad łódzką ekipą.

Dla Flavio Paixao zdobyte gole były szczególne. Zawodnik zanotował bowiem odpowiednio 67 i 68 trafienie w ekstraklasie. Dzięki tym trafieniom, piłkarz został najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii ekstraklasy.

Do końca sezonu pozostaje jeszcze sporo spotkań, dlatego Paixao ma szanse wyśrubować rekord. Umowa piłkarza ważna jest z Lechią do 2020 roku.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO