Solskjaer o zimowych transferach. “Planujemy…”
24.11.2019

Kibice Manchesteru United do tej pory z utęsknieniem wyczekiwali zimowego okienka. Ostatnie słowa Ole Gunnara Solskjaera na temat przyszłych wzmocnień jednak popsuły im nieco zabawę.

„Czerwone Diabły” mają za sobą najgorszy ligowy start od 30 lat, tracąc dość szybko szanse na walkę o czołowe lokaty w Premier League.  Cztery porażki w 12 spotkaniach rozpoczęły dyskusje na temat głębi składu – głównie w ofensywie. Sprzedaż Romelu Lukaku oraz wypożyczenie Alexisa Sancheza uszczupliły kadrę Norwega, który zwykle musi korzystać z wychowanków. Jednak tacy zawodnicy jak Greenwood czy Chong nie są w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu w Premier League.

Czy zatem w styczniu czekają United transfery?

– Powtarzam to ciągle, że nie chodzi o pieniądze. Jeśli kupujesz w styczniu jakiegoś gracza, to musisz stwierdzić, czy będzie on odpowiedni dla tego zespołu nie na 3-4 miesiące, lecz także w perspektywie długoterminowej. Podczas zimowego okienka tacy piłkarze zwykle nie są jednak dostępni, ponieważ niewiele klubów wówczas sprzedaje swoich graczy. Planujemy być może jedno lub dwa wypożyczenia. Wciąż patrzymy na to, kto będzie dostępny – stwierdził Solskjaer.

Jednym z takich zawodników może być Mario Mandzukić. Chorwat w tym sezonie nie zagrał w żadnym ze spotkań Juventusu i jak najszybciej zechce zmienić klub.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO