Emery dostał ultimatum. Arsenal wytypował czterech kandydatów na jego miejsce
24.11.2019

Cierpliwość zarządu Arsenalu do Unaia Emery’ego powoli się wyczerpuje. Władze klubu nie mają zamiaru patrzeć bezczynnie na obecną sytuacje i oczekują od Hiszpana natychmiastowej zmiany rezultatów. Jeśli tego nie zrobi, drużyną zajmie się inny szkoleniowiec.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, „Kanonierzy” nie odnieśli zwycięstwa od sześciu spotkań. Remis z Southampton uzyskany dopiero w doliczonym czasie gry pokazał, że zespół po przerwie reprezentacyjnej nadal nie wrócił na odpowiednie tory. Można już zatem zadawać pytania kiedy Emery pożegna się z tą posadą.

Według informacji „Daily Mail” zarząd jest gotowy dać Emery’emu jeszcze nieco czasu, ale jednocześnie rozpoczął poszukiwania nowego trenera. Dyrektor sportowy Raul Sanllehi i dyrektor techniczny Edu chętnie pozostawiliby byłego szkoleniowca Sevilli na tym stanowisku, ale inni dyrektorzy nie podzielają ich zdania.

Marzeniem dla władz Arsenalu pozostaje Max Allegri, a jedną z opcji jest także Mikel Artera. Obaj byli blisko zastąpienia Wengera latem 2018 roku. Co ciekawe swoich zwolenników ma także Mauricio Pochettino, lecz Argentyńczyk stwierdził jakiś czas temu, że nie ma mowy o przejęcie tego zespołu. Jak pokazał jednak przypadek Jose Mourinho, takie deklaracje prędzej czy później wychodzą bokiem.

„Kanonierzy” zdają sobie sprawę, że preferowani przez nich kandydaci mogą jednak odmówić w trakcie sezonu. Istnieje zatem opcja zwolnienia hiszpańskiego menedżera i podarowanie szansy Ljunbergowi oraz Bouldowi, którzy pracują obecnie w roli asystentów.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO