Niezwykły wyczyn Edena Hazarda. Pierwszy taki w Realu od czasów… Arjena Robbena
26.11.2019

Nie da się ukryć, że pierwsze tygodnie Edena Hazarda w Realu Madryt były mocno niepokojące. Belg zwracał na siebie uwagę przede wszystkim “wakacyjną” formą i wyraźnym brzuszkiem, natomiast na murawie często wyglądał na zagubionego i niepewnego. Na szczęście dla kibiców “Królewskich”, z biegiem czasu sytuacja zaczęła się odwracać.

W ostatnich tygodniach 28-latek jest jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w drużynie Zinedine’a Zidane’a. Być może liczby byłego zawodnika Chelsea nie imponują (jak dotąd tylko jedno trafienie), ale umówmy się – nie one były jego największym atutem. Przyzwyczailiśmy się do tego śledząc jego poczynania na Wyspach.

Siłą belgijskiego skrzydłowego był przede wszystkim jego wielki luz, swoboda, technika i przegląd gry. Pod tym względem w nowych barwach wygląda już naprawdę nieźle, o czym świadczy choćby wyczyn, który udało mu się osiągnąć podczas ostatniego spotkania z Realem Sociedad (3:1).

Jaki? Otóż Eden Hazard w starciu z baskijską drużyną zanotował dziesięć udanych dryblingów. Dużo? Mało? Okazuje się, że to najlepszy wynik zawodnika “Los Blancos” w La Liga od… stycznia 2009 roku. Właśnie wtedy, już niemal 11 lat temu, takim samym wynikiem popisał się Arjen Robben w pojedynku z Villarreal CF.

To naprawdę niesamowite, że przez ponad dekadę żaden inny gracz Realu Madryt nie był w stanie powtórzyć wyczynu Holendra. Tym bardziej biorąc uwagę, że przecież właśnie w tym czasie na Santiago Bernabeu dzielił i rządził wielki Cristiano Ronaldo, dla którego dziesięć udanych dryblingów w trakcie meczu powinno być łatwizną. Jak widać okazuje się, że to nie takie proste. Tym większe brawa dla Hazarda – widać, że się rozkręca.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO