Los Unaia Emery’ego przesądzony!
26.11.2019

Warto obserwować najbliższe dni w Premier League, gdyż kilku posady kilku szkoleniowców wiszą na włosku. W Evertonie bliski zwolnienia jest Marco Silva, natomiast Quique Sánchez Flores może przestać prowadzić Watford. O swoja przyszłość w Londynie walczy natomiast Unai Emery. Według informacji Davida Ornsteina, zarząd Arsenalu podjął już decyzję w sprawie dalszej pracy Hiszpana.

Na początku miesiąca media informowały, iż listopad będzie kluczowy w kwestii dalszej przygody Emery’ego w szeregach “Kanonierów”. Okres próby powoli dobiega końca, natomiast Arsenal w trzech ligowych spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty, remisując także w meczu Ligi Europy.

Wydaje się zatem, że Arsenal zrezygnuje z pracy Unaia. Podobne zdanie na ten temat ma dziennikarz “The Athletic”, David Ornstein. Wyznał on bowiem na jednym z podcastów, iż nie ma już tematu “czy”, ale “kiedy” Emery pożegna się z klubem.

Niektóre media typują już następcę szkoleniowca. Do tej pory można wyróżnić dwóch kandydatów. Pierwszym z nim jest Massimiliano Allegri. Włoch po sezonie 2018/2019 zakończył przygodę z Juventusem i czeka na dalsze wyzwania. Mikel Arteta to natomiast asystent Pepa Guardioli w Manchesterze City, który otrzymuje bardzo dobre recenzje od wybitnego trenera. Warto także zaznaczyć, iż Arteta jako piłkarz występował w Arsenalu (lata 2011-2016).

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO