Kovacević odejdzie z Korony? Turecki klub zainteresowany obrońcą

Adnan Kovacević jest w tym sezonie kluczową postacią Korony Kielce. Według różnych źródeł, obrońca może jednak opuścić klub ekstraklasy już w zimowym oknie transferowym.

Bośniak trafił do Kielc z Sarajewa latem 2017 roku. Od początku swojej przygody z zespołem, był jego podstawowym zawodnikiem. Nie przeszkodził mu w tym nawet uraz ścięgna Achillesa, z którym zmagał się w połowie swojego pierwszego sezonu w Polsce. Do tej pory rozegrał w ekstraklasie 76 spotkań, w których zaliczył pięć goli i sześć asyst.

Po letnim odejściu Bartosza Rymaniaka to właśnie Kovacević został kapitanem Korony. Bośniacki obrońca w tym sezonie nie opuścił ani jednego meczu. W niemal każdym był filarem swojego zespołu. Nawet gdy zespół był w słabszej formie, Kovacević zasługiwał na pochwały za boiskową postawę. Co więcej, to właśnie 26-latek jest najlepszym strzelcem zespołu w lidze. Zdobył do tej pory trzy bramki, ostatnią w minionej kolejce z Rakowem.

Jak pisze portal “Echo Dnia”, Kovacević może trafić do tureckiego Goztepe Izmir. Gdyby to tego ruchu doszło zimą, kielecki klub mógłby zarobić 250 tysięcy euro. Musi się jednak spieszyć, bo latem Bośniakowi wygasa kontrakt.

Poza tym, mówi się o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony klubów z Rosji i USA, które dostrzegły go podczas występów w reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO