Znamy zdobywcę Złotej Piłki?! “On to wie, przez to może nie przybyć na ceremonię…”
27.11.2019

Jak to mówią – dymy. Ranking, plebiscyt, konkurs (zwał jak zwał) Złotej Piłki za rok 2019 zbliża się ku ostatecznemu rozstrzygnięciu, a zwycięzcę poznamy już za kilka dni. Wszystkie głosy zostały oddane, zliczone, moglibyśmy więc pomyśleć, że przed nami krótki okres oczekiwania i niepewności.

Możemy być jednak pozbawieni tego przez coś, co w obecnym świecie jest na porządku dziennym – przecieki informacji. Trudno utrzymać coś w tajemnicy, a wszędobylscy dziennikarze i inni poszukiwacze sensacji zawsze coś wywęszą. Czy jest tak i tym razem?

Jak donosi Francesc Aguilar z Mundo Deportivo, wszystko jest już rozstrzygnięte. Według jego informacji Złotą Piłkę za rok 2019 ma otrzymać… Leo Messi. Dla Argentyńczyka byłoby to już szóste takie wyróżnienie, dzięki czemu w klasyfikacji wszech czasów znów wyprzedziłby Cristiano Ronaldo (obecnie obaj mają po pięć Złotych Piłek).

Hiszpan podaje także, że obecnie organizatorzy zmagają się z pewnym problemem. Jest nim przekonanie Portugalczyka do tego, by w ogóle pojawił się na ceremonii rozgadania nagród. Zawodnik Juventusu ma już wiedzieć, że w tym roku znów nie zgarnie ZP, ale obawia się także tego, że na podium może znaleźć się przed nim także Virgil van Dijk.

Jak myślicie, czy właśnie tak może wyglądać pierwsza trójka? Jeśli informacje się potwierdzą, czy według was Messi zasłużył, by po trzech latach przerwy znów wrócić na szczyt?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO