Oficjalnie: Gieorgij Żukow piłkarzem Wisły Kraków

Ostatnie doniesienia się potwierdziły. Kazach Gieorgij Żukow został zawodnikiem Wisły Kraków. Zawodnik podpisał z klubem roczną umowę z opcją przedłużenia.

Gieorgij Żukow przez ostatnie trzy lata występował w kazachskim Kairacie Ałmaty. Przez ten czas wystąpił tam w 78 meczach, w których zanotował pięć bramek i cztery asysty. W ostatnim czasie był podstawowym zawodnikiem zespołu wicemistrza kraju. Ponadto, jest reprezentantem Kazachstanu. W kadrze narodowej wystąpił w piętnastu spotkaniach.

Ponadto, Żukow ma na koncie sześć spotkań w Lidze Mistrzów, gdzie grał w barwach Astany w sezonie 2015/2016. Poza klubami z Kazachstanu występował również w Standardzie Liege, Rodzie Kerkrade i Uralu Jekaterynburg.

Przez ostatnie tygodnie dużo mówiło się o jego transferze do Wisły i plotki się potwierdziły. Jak podała oficjalna strona klubu, Żukow podpisał z nim roczny kontrakt z opcją przedłużenia, który będzie obowiązywał od stycznia. Kazach trafi do “Białej Gwiazdy” za darmo, gdyż z końcem roku wygasa jego umowa z Kairatem.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO