Nowy ranking FIFA. Awans Polski!
28.11.2019

W czwartkowe przedpołudnie FIFA opublikowała nowy ranking. Dobra końcówka eliminacji do EURO 2020 pozwala cieszyć się z awansu w tym zestawieniu. Polska z 21. lokaty przesunęła się na 19. miejsce. W czołówce bez większych zmian.

Jest to niewątpliwy progres, zważając na fakt, iż po wrześniowych meczach, kiedy to podopieczni Jerzego Brzęczka zdobyli zaledwie jeden punkt w dwóch eliminacyjnych spotkaniach, Polska zajmowała 22 miejsce w tym rankingu.

Cztery zwycięstwa w ostatniej fazie rozgrywek pozwoliły “Biało-Czerwonym” wkroczyć do czołowej dwudziestki. Polska zajmuje obecnie 19. miejsce. Wyżej plasowani są oczywiście wszyscy rywale, których może kadra Brzęczka wylosować na EURO 2020 z pierwszego koszyka. Anglia zajmuje 4. miejsce, Hiszpania jest na 8. pozycji, natomiast Włosi i Niemcy są poza ścisłą dziesiątką (odpowiednio 13 i 15. miejsce).

W samej czołówce nie odnotowaliśmy większych zmian. Nadal na czele zestawienia jest Belgia, tuż za “Czerwonymi Diabłami” plasują się Francuzi, natomiast podium zamykają Brazylijczycy. Jedyna rotacja w czołówce to zamiana miejsce Chorwacji i Portugalii (Chorwaci awansowali na 6 miejsce kosztem Portugalczyków).

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO