Polski piłkarz z RB Lipsk trafi do ekstraklasy?
28.11.2019

Z reguły jesteśmy świadkami transferów, gdy młodzi, polscy zawodnicy z z naszych krajowych zespołów trafiają do europejskich ekip. Tym razem istnieje całkiem duża szansa na odwrotną transakcję. Jak informują bowiem media, 18-letni Mateusz Maćkowiak jest obserwowany przez kilka drużyn z ekstraklasy!

Maćkowiak trafił do klubu z Lipska w 2017 roku. Lewy defensor przeniósł się do Niemiec z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Po rocznym pobycie w ekipie U-17, Mateusz Maćkowiak awansował do drużyny U-19, w której obecnie występuje.

Całkiem prawdopodobne jest, że 18-latek wróci do Polski. Według doniesień Piotra Wołosika i Michała Głuszniewskiego z “Przeglądu Sportowego”, obrońca wzbudził poważne zainteresowanie kilku klubów z ekstraklasy. Choć dziennikarze na ten moment nie podają wszystkich drużyn, które obserwują poczynania młodego gracza, to mówi się, że w tym gronie jest Jagiellonia Białystok.

Być może żaden z klubów nie będzie płacić za lewego obrońcę, gdyż obecna umowa Mateusza obowiązuje do końca obecnego sezonu. Piłkarza reprezentuje natomiast bardzo dobrze znana wszystkim agencja “Fabryka Futbolu”.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO