Polski piłkarz z RB Lipsk trafi do ekstraklasy?
28.11.2019

Z reguły jesteśmy świadkami transferów, gdy młodzi, polscy zawodnicy z z naszych krajowych zespołów trafiają do europejskich ekip. Tym razem istnieje całkiem duża szansa na odwrotną transakcję. Jak informują bowiem media, 18-letni Mateusz Maćkowiak jest obserwowany przez kilka drużyn z ekstraklasy!

Maćkowiak trafił do klubu z Lipska w 2017 roku. Lewy defensor przeniósł się do Niemiec z Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Po rocznym pobycie w ekipie U-17, Mateusz Maćkowiak awansował do drużyny U-19, w której obecnie występuje.

Całkiem prawdopodobne jest, że 18-latek wróci do Polski. Według doniesień Piotra Wołosika i Michała Głuszniewskiego z “Przeglądu Sportowego”, obrońca wzbudził poważne zainteresowanie kilku klubów z ekstraklasy. Choć dziennikarze na ten moment nie podają wszystkich drużyn, które obserwują poczynania młodego gracza, to mówi się, że w tym gronie jest Jagiellonia Białystok.

Być może żaden z klubów nie będzie płacić za lewego obrońcę, gdyż obecna umowa Mateusza obowiązuje do końca obecnego sezonu. Piłkarza reprezentuje natomiast bardzo dobrze znana wszystkim agencja “Fabryka Futbolu”.

 

500PLN
brak kodu
Brak kodu