Nowy zagraniczny kandydat do kadry Brzęczka. Kim jest Matty Cash?

Dużo się mówi w ostatnim czasie o powołaniu do reprezentacji Polski dla Sonny’ego Kittela. Jak się jednak okazuje, sztab Brzęczka ma również innego zagranicznego kandydata do gry w kadrze. To Matty Cash, podstawowy piłkarz Nottingham Forest.

– Obserwujemy tego zawodnika od kiedy zostałem selekcjonerem. Mamy swoje swoje analizy. Czy zostanie powołany? Na takie decyzje mamy czas do marca. – wyznał Jerzy Brzęczek podczas konferencji prasowej po meczu ze Słowenią w odpowiedzi na pytanie o Sonny’ego Kittela.

Jak się okazuje, lewy skrzydłowy Hamburga nie jest jedynym zagranicznym zawodnikiem monitorowanym przez kadrę Brzęczka. Jak informuje “The Athletic”, na celowniku sztabu reprezentacji Polski znalazł się również Matty Cash. To 22-letni zawodnik Nottingham Forest, który w tym sezonie jest kluczową postacią zespołu walczącego o awans do Premier League. Skąd u zawodnika polskie korzenie? Okazało się, że jego babcia jest Polką, w związku z tym może starać się o polskie obywatelstwo.

Matty Cash jest zawodnikiem Forest od 2014 roku. Wcześniej trenował w FAB Academy, co łączył z pracą w domu towarowym w Windsor. W tym sezonie rozegrał w zespole z Nottingham szesnaście meczów w Championship, w których zanotował dwa gole i dwie asysty. Choć do niedawna był nominalnym prawym pomocnikiem, obecnie występuje częściej na boku obrony.

Dzięki dobrym występom, jego wartość w ostatnim czasie wzrosła. Transfermarkt wycenia Casha na cztery miliony euro. Co więcej, piłkarz jest obserwowany przez kluby Premier League – Everton i Burnley. Mimo to, w ostatnim czasie podpisał nowy kontrakt z Nottingham Forest.

Od kiedy sztab szkoleniowy Jerzego Brzęczka wie o korzeniach Matty’ego Casha, regularnie ogląda spotkania Championship z jego udziałem. Podobno sam zawodnik jest otwarty na powołanie do reprezentacji Polski.

Niedawno Zbigniew Boniek wyznał, że nie jest zwolennikiem powołania dla Sonny’ego Kittela. Ciekawe, co sądzi o Mattym Cashu…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO