Zaskakujący powrót Żurkowskiego?
29.11.2019

Szymon Żurkowski odchodząc z Górnika Zabrze do Fiorentiny porywał się z motyką na słońce. Kilka miesięcy od tego transferu Polak nie oszukał niestety przeznaczenia, a jego powrót do naszego kraju jest całkiem realny.

22-latek trafił do klubu z Serie A już w styczniu, ale włoski zespół natychmiast postanowił go wypożyczyć ponownie do polskiej ekstraklasy. W tym czasie pomocnik mógł liczyć na regularną grę, w dodatku pokazując pełnię swoich umiejętności podczas mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych właśnie we Włoszech.

Po takim wstępnie mogliśmy przewidywać, że Szymon otrzyma znacznie więcej szans na zaprezentowanie swoich umiejętności. Tymczasem jutro kończy się już listopad, a Żurkowski rozegrał zaledwie 10 minut w Serie A. Według informacji portalu „FirenzeViola” agenci piłkarza rozpoczęli wstępne rozmowy z klubem na temat przyszłości polskiego zawodnika, jeśli ten nie otrzyma minut na boisku. W grę wchodzi opcja wypożyczenia do klubu z Serie A lub Serie B i to rozwiązanie najbardziej odpowiadałoby „Fioletowym”.

Sam Żurkowski z kolei byłby bardziej skłonny przenieść się do Górnika Zabrze. Oczywiście mowa o wypożyczeniu zapewne do końca obecnego sezonu. Czy powrót na stare śmieci to dobre rozwiązanie? Wiązałoby się to z pewnym krokiem do tyłu, ale czy regularne siedzenie na ławce w Fiorentinie przyniesie mu więcej dobrego?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO