Pierwsze pożegnania w Napoli. Z klubu odejdzie rywal Milika
30.11.2019

Obecna sytuacja w Napoli zmusi zapewne kilku piłkarzy do odejścia z klubu. Jednym z nich jest chociażby Dries Mertens, który wraz z końcem umowy w czerwcu poszuka nowego pracodawcy. Podobną drogę obierze także Jose Callejon.

Kontrakt Hiszpana także wygasa po tym sezonie i ze względu na trwający spór z Aurelio de Laurentiisem nie należy się spodziewać, że zostanie on przedłużony. Dodatkowo skrzydłowy w lutym kończy już 33 lata, więc to raczej ostatnie lata jego kariery na najwyższym poziomie. To zatem idealny moment na przenosiny do Chin.

Włoskie media na czele z „La Gazzetta dello Sport” są przekonane, że były gracz Realu Madryt zasili Dalian Yifang. Stanowisko menedżera w tym zespole w lipcu tego roku objął Rafa Benitez, ale póki co nie idzie mu najlepiej. Pomimo obecności w zespole między innymi Marka Hamsika, Yannicka Carrasco czy Salomona Rondona, klub zajmuje dopiero 10 miejsce w Chinese Super League. Wychowanek Realu Madryt mógłby dodać do ofensywy Beniteza nieco nieprzewidywalności, w dodatku podreperować nieco swój budżet.

Benitez sprowadził swojego rodaka do Napoli latem 2013 roku za 9,5 miliona euro. Przez ten czas Hiszpan rozegrał 321 spotkań dla swojego zespołu, notując 79 bramek oraz 74 asysty, Bez wątpienia jego przygoda z „Azzurri” zostanie zapamiętany pomimo ostatnich niesnasek bardzo dobrze.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO