Wielki Inter. Pierwszy taki start w historii!
02.12.2019

Nareszcie. Po latach dominacji Juventusu w Serie A z wyjątkiem pamiętnego sezonu, gdy Napoli walczyło do końca o mistrzostwo, w końcu “Stara Dama” ma godnego rywala. Inter pod wodzą Antonio Conte spisuje się wręcz wyśmienicie. Potwierdza to fakt, iż ekipa z Mediolanu zanotowała taki start rozgrywek, który w historii tego zespołu jeszcze się nie przydarzył. 

Przed rozpoczęciem kampanii pojawiła się dyskusja na temat walki Interu z Juventusem o mistrzostwo Włoch. Niektórzy eksperci czy kibice nie do końca wierzyli, by Antonio Conte w swoim pierwszym sezonie po powrocie do Serie A realnie włączył się w tę rywalizację.

Conte wrócił i to w wielkim stylu. Po czternastu ligowych kolejkach, Inter ma na swoim koncie 37 punkt. Tym samym z przewagą jednego oczka nad “Starą Damą” prowadzi we włoskich rozgrywkach. Dodatkowo, dzięki niedzielnemu zwycięstwu nad SPAL, Antonio zapisał się na kartach historii mediolańskiego klubu.

Piłkarze Interu wygrali dwanaście spotkań w pierwszych, czternastu kolejkach. Taka sytuacja w kontekście zespołu “Nerrazurrich” nie miała jeszcze miejsca. Patrząc na start tego zespołu w lidze, trudno nie odnieść wrażenia, że walka o mistrzostwo będzie niezwykle zacięta.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO