Diego Simeone nadal bezradny w meczach z Barceloną
02.12.2019

Atletico Madryt przeżywa obecnie bardzo trudny okres. W ostatnich siedmiu spotkaniach, zespół ze stolicy Hiszpanii wygrał zaledwie jedno spotkanie. Przed rywalizacją z Barceloną, predykcje w kontekście zwycięstwa “Los Rojiblancos” były bardzo pesymistyczne. Wszystko za sprawą wręcz tragicznej serii Diego Simeone w meczach z tą drużyną. Argentyńczyk podtrzymał niechlubny wynik.

Simeone pracuje w Atletico już od końca grudnia 2011 roku. Można zatem szybko domyślić się, że 49-latek miał sporo okazji, by pokonać Barcelonę w ligowych rozgrywkach. Chociaż jedną wygraną w starciu z tym klubem mógł sugerować fakt, iż w sezonie 2013/2014 ekipa z Madrytu sięgała po mistrzostwo kraju.

Statystyki w spotkaniach LaLiga przeciwko “Dumie Katalonii” są dla Diego wręcz tragiczne. Argentyńczyk nie wygrał jeszcze potyczki w lidze przeciwko zespołowi z Camp Nou. Wstydliwa passa została utrzymana po niedzielnym hicie.

Piłkarze Atletico Madryt przegrali na własnym obiekcie z Barceloną 0-1. Był to już zatem szesnasty mecz “Los Rojiblancos” przeciwko tej drużynie, w którym Simeone nie mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Bilans szkoleniowca jest bardzo kiepski – 6 remisów i 10 porażek.

Z powodu braku chociażby punktu, zespół ze stolicy Hiszpanii spadł na szóste miejsce w tabeli. Strata do lidera, czyli Barcelony, wynosi już sześć punktów.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO