Nie ma żadnej drużyny roku. Co zatem z Robertem Lewandowskim?
02.12.2019

Piłkarski świat żyje w poniedziałek galą Ballon d’Or. Na tej uroczystości poznamy bowiem triumfatora Złotej Piłki. W kontekście polskich kibiców istotna wydaje się rola Roberta Lewandowskiego w całej imprezie. Niektórzy sugerowali, iż napastnik Bayernu znajdzie się w drużynie roku. Taka sytuacja nie będzie mieć miejsca, gdyż zestawienie najlepszej jedenastki nie jest uwzględnione w ceremonii. 

Dość wymowna wydaje się wiadomość w kontekście obecności Roberta Lewandowskiego na gali Ballon D’Or. Trudno sobie wyobrazić, by reprezentant Polski poleciał do Paryża w celu oklaskiwania najlepszej dziesiątki. Po tym jak “wyciekła” lista czołówki, w której nie znalazł się piłkarz Bayernu, przypuszczano, iż Robert być może pojawi się w zestawieniu drużyny roku według France Football.

Prezentacji najlepszego zespołu jednak nie będzie. Program ceremonii jest bowiem jasny. Najpierw rozdana zostanie nagroda Kopa Trophy, następnie wyłoniona będzie laureatka Złotej Piłki kobiet, później najlepszy bramkarz otrzyma wyróżnienie Yashin Trophy, a na końcu poznamy zwycięzce Złotej Piłki.

Co istotne, tuż przed rozpoczęciem gali, pojawi się lista piłkarzy, którzy zajęli miejsca 11-30. Czołową dziesiątkę poznamy już w trakcie całego wydarzenia. Czyżby zatem Robert Lewandowski znalazł się jednak w ścisłym zestawieniu?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO