15-latek wyszedł w wyjściowym składzie i rozegrał cały mecz w tureckiej ekstraklasie!
03.12.2019

Jesteśmy świadkami takiego postępu piłki nożnej, że wielu młodych zawodników bardzo wcześnie rozpoczyna swoją profesjonalne kariery. Nadal jednak pewnego rodzaju groteskami są występy piętnastolatków w najwyższej klasie rozgrywkowej. Taka sytuacja miała miejsce w tureckiej Super Lig. Emre Demir na mecz z Besiktasem wybiegł w wyjściowym składzie i rozegrał cały mecz przeciwko utytułowanej ekipie.

Zespół Kayserispor, w którym występuje Demir, nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej. Wystarczy bowiem powiedzieć, że drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli mając na swoim koncie zaledwie siedem punktów (zgromadzone w trzynastu spotkaniach). Nic dziwnego, że szkoleniowiec klubu stara się wprowadzić pewne zmiany w swoim składzie.

Dużą szansę 9 listopada od trenera otrzymał Emre Demir. 15-latek pojawił się na murawie w 68. minucie rywalizacji i strzelił gola w przegranym meczu z Genclerbirligi. Od tego momentu, piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika otrzymuje regularnie minuty.

Sporą niespodziankę sprawił jednak Buelnt Uygun (szkoleniowiec Kayserispor) tuż przed spotkaniem z Besiktasem. W pierwszym składzie znalazł się bowiem Demir, dla którego był to debiut w wyjściowej jedenastce podczas meczu Super Lig. To wyjątkowe spotkanie 15-latek zapewne nie będzie wspominać najlepiej. Jego zespół przegrał wyjazdową potyczkę 1-4 z wyżej notowanym rywalem.

Co ciekawe, jedynego gola dla Kayserisporu strzelił znany wszystkim dobrze Emmanuel Adebayor. Dla porównania, różnica wieku między doświadczonym napastnikiem, a młodziutkim Demirem wynosi aż 20 lat!

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO