Milan zostanie wykupiony przez miliardera?!

04.12.2019

Milan od wielu lat przechodzi dość poważny kryzys sportowy, co odbija się przede wszystkim na finansach klubu. Po dawnych triumfach Mediolańczyków w Lidze Mistrzów nie ma już nawet śladu, a klub musiał zrezygnować nawet z europejskich pucharów z powodu nieprawidłowości finansowych. Kiedy ten marazm zatem dobiegnie końca?

Istnieje jedno dość proste rozwiązanie, aby to nieco ukrócić. Mowa oczywiście o nowym właścicielu, który zechce zainwestować ogromne pieniądze na rozwój „Rossoneri”.. Według doniesień włoskich mediów, nie jest to wcale wykluczone. Raport „La Republica” sugeruje, że zainteresowanie kupnem Milanu wykazuje Bernard Arnault, czyli trzeci najbogatszy człowiek na świecie.

70-latek, który ma pod swoimi skrzydłami ponad 60 marek, w tym Louis Vuitton i Sephora, posiada majątek warty 101,2 miliardów dolarów. Oznacza to, że tylko Jeff Bezos i Bill Gates zgromadzili większy majątek od Francuza.

Włoski klub dość szybko zyskałby miano największej marki w europejskim futbolu pod kątem finansowym. Oczywiście nie zawsze to idzie w parze z osiągniętymi wynikami sportowymi na arenie europejskiej, ale z pewnością pomogłoby to wyjść im chociażby z tarapatów. W przeszłości jednak wielokrotnie pojawiały się doniesienia na temat zakupu Milanu przez innych miliarderów, ale do tej pory nikt tak do końca nie potrafił dobić targu.