Kylian Mbappe wkroczył do czołówki strzelców w historii PSG!
05.12.2019

Nikt nie ma wątpliwości, że Kylian Mbappe to obecnie jeden z najlepszych zawodników młodego pokolenia. Francuz w wieku 20 lat gra w topowym, europejskim zespole i dodatkowo jest jego najważniejszym ogniwem. Dzięki zdobytej bramce w rywalizacji z Nantes, Mbappe wkroczył do elitarnego grona PSG.

Były gracz Monaco trafił do ekipy z Paryża w 2017 roku na zasadzie wypożyczenia (z opcją automatycznego wykupu). Do tej pory, 20-latek rozegrał zatem dwa sezony i teraz rozgrywa trzecią kampanię. Mimo dość krótkiego pobytu w klubie, Kylian Mbappe już wkroczył do ścisłej dziesiątki najlepszych strzelców zespołu.

Po zdobyciu bramki w środowym starciu z Nantes, Francuz ma na swoim koncie 71 goli strzelonych dla PSG. Taki wynik pozwolił Mbappe uplasować się na 10. miejscu najskuteczniejszych strzelców w historii zespołu.

Przed Kylianem są dwaj zawodnicy, którzy jeszcze występują w PSG. Mowa oczywiście o Angelu Di Marii oraz Edinsonie Cavanim. Urugwajski napastnik jest liderem klasyfikacji z dorobkiem aż 195 trafień. 32-latek kończy powoli swoją przygodę z klubem, co potwierdza liczba występów w wyjściowym składzie drużyny w trakcie obecnego sezonu.

Obserwując postęp i regularność Mbappe, 20-latek ma bardzo duże szanse, by zostać najlepszym strzelcem PSG w historii. Pozostaje jednak pytanie, czy Mbappe za rok, dwa czy trzy lata nadal będzie w tym zespole.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO