Kolejny klub wyciągnął rękę do Dawida Janczyka?

Dawid Janczyk od lat zmaga się z chorobą alkoholową. Kolejne kluby starały się mu pomóc, aczkolwiek napastnik nie wykorzystał żadnej szansy, gdyż nałóg był silniejszy. Następną przystanią zawodnika ma być zespół toruńskiej klasy okręgowej.

Janczyk w ostatnich latach miał kilka podejść do tego, aby wrócić do futbolu i zerwać z nałogiem. Nie udało się to ani w KTS Weszło, ani w Odrze Wodzisław. Ostatnio były reprezentant Polski był piłkarzem niemieckiego FC Blaubeuren. Spędził tam zaledwie dwa miesiące, po czym klub zdecydował się na rozwiązanie z nim kontraktu. Powód? Nie podano go do publicznej wiadomości.

Kolejnym klubem w karierze Dawida Janczyka ma być Flisak Złotoria. To klub występujący w toruńskiej klasie okręgowej. W tym sezonie zespół zajmuje dwunaste miejsce w lidze i jest drugim najsłabszym zespołem pod względem zdobytych bramek. Klub jeszcze nie potwierdził nowego zawodnika, aczkolwiek zapowiedział testy piłkarza, którego charakterystyka może przypominać byłego napastnika Legii.

Myślicie, że śpimy…? Nie ‼️W przyszłym tygodniu testy w naszym klubie przejdzie pierwszy z zawodników ?Kto…?Hmmm…

Gepostet von Flisak Złotoria am Donnerstag, 5. Dezember 2019

Chciałoby się wierzyć, że niegdyś uważany za wielki talent Dawid Janczyk, po latach wyjdzie na prostą. Żaden klub dotychczas nie potrafił jednak sprowadzić zawodnika na właściwe tory. Wiele wskazuje na to, że choroba alkoholowa napastnika jest silniejsza. Może przyjście do Złotorii, która potrzebuje wzmocnień w ataku, okaże się przynajmniej częściowo skutecznym ruchem.

Fot. YouTube