Fabio Quagliarella przedłużył swoją przygodę z Sampdorią!
07.12.2019

Wiek to tylko liczba. W szczególności, jeżeli mówimy to w kontekście Fabio Quagliarelli. Włoski napastnik ma już na karku 36 lat. Mimo to, doświadczony zawodnik dobrze radzi sobie w najwyżej klasie rozgrywkowej. Nic dziwnego, że Sampdoria postanowiła przedłużyć umowę z piłkarzem.

Fabio Quagliarella rozegrał genialny sezon 2018/2019. Snajper strzelił bowiem 26 bramek w 37 ligowych spotkaniach, zostając tym samym królem strzelców Serie A. Włoch wyprzedził w tej klasyfikacji takich zawodników jak Zapata, Piątek, Ronaldo, Milik czy Mertens.

Trwająca kampania nie jest dla 36-latka już tak udana. Ogromny wpływ na przeciętne wyniki napastnika ma fakt, iż Sampdoria zanotowała katastrofalny start sezonu. Wystarczy bowiem powiedzieć, że w dziesięciu pierwszych kolejkach, zespół wygrał zaledwie jeden mecz.

Od momentu, gdy drużynę prowadzi Claudio Ranieri, ekipa z Genui gra niebo lepiej. Poprawiła się także dyspozycja Quagliarelli, który w ostatnim ligowym meczu (przeciwko Cagliarii) strzelił dwie bramki oraz zanotował jedną asystę.

Kontrakt zawodnika obowiązywał do końca tego sezonu, dlatego klub postanowił przedłużyć umowę, wiążąc się z graczem do 2021 roku. 36-latek ma zatem ogromną szansę, by wyśrubować rekord rozegranych spotkań w Serie A jako zawodnik z pola. W ostatnim czasie, piłkarz przebił barierę 450 meczów. Można przypuszczać, że pod koniec sezonu 2020/2021, liczba ta będzie jeszcze lepsza.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO