Problemy „polskiego Hummelsa”
07.12.2019

Paweł Dawidowicz z pewnością nie zaliczy dzisiejszego dnia do najbardziej udanych w swojej karierze. Polak otrzymał drugą czerwoną kartkę w tym sezonie, a jego zespół w osłabieniu stracił cenny punkt w starciu z Atalantą.

Niestety dla „polskiego Hummelsa” to już drugie wykluczenie z gry (w siedmiu spotkaniach) podczas bieżącej kampanii. Trzeba przyznać, ze polski obrońca nie zwykł trzymać nerwów na wodzy. 24-latek został ukarany przez sędziego w 68 minucie pierwszym upomnieniem, zaś drugie przyszło za ledwo ponad kwadrans. Ostatecznie Hellas w doliczonym czasie gry straciło gola i przegrało to spotkanie. Dla piłkarzy Ivana Juricia to trzecie porażka w czterech ostatnich spotkaniach.

Trzeba przyznać, że obecny sezon nie jest najlepszy w wykonaniu Dawidowicza. Po pierwszej czerwonej kartce rozegrał do tej pory tylko cztery mecze od pierwszej minuty, a takie zachowanie z pewnością nie poprawi jego sytuacji. Rok temu w Serie B u Fabio Grosso regularnie występował w pierwszym składzie i zbierał dobre noty za swoją grę. Występy poziom wyżej niestety nieco go zweryfikowały.

Miejmy jednak nadzieje, że Juric nie wścieknie się na tyle, aby odstawić Polaka już do końca sezonu. Póki co Hellas zajmuje 9 miejsce w tabeli, mając 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Degradacja na ten moment raczej im nie grozi, ale do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO