38 lat i hat-trick w 20 minut. Wybitny wyczyn Joaquina!
08.12.2019

Świadkami takich wydarzeń w piłce nie jesteśmy za często. 38-letni zawodnik, który cały czas gra w topowej europejskiej lidze, strzela trzy gole w 20 minut. Joaquin, bo o nim właśnie mowa, dokonał niesamowitego wyczynu. Doświadczony Hiszpan oczywiście zapisał się na kartach historii LaLiga!

Trwający sezon jest dla Joaquina całkiem udany. Przed starciem z Athletic Bilbao, 38-latek miał na swoim koncie w lidze 3 gole oraz 2 asysty. Porównując te statystyki z wynikami piłkarza w ubiegłych rozgrywkach, już na tym etapie kampanii rezultat Hiszpana był dość podobny do zestawień z całych sezonów.

Po niedzielnej rywalizacji jest znacznie lepiej. Wszystko za sprawą genialnych dwudziestu minut w wykonaniu piłkarza. Joaquin w tym czasie zdobył aż trzy bramki, kompletując tym samym klasycznego hat-tricka.

Nie zaskoczy zapewne nikogo fakt, iż Joaquin mając na karku 38 lat i 140 dni został najstarszym zawodnikiem w historii LaLiga, który zdobył trzy gole w jednym meczu. Co ciekawe, Joaquin ma na swoim koncie łącznie 6 bramek w lidze. Jest to najlepszy wynik Hiszpana od sezonu… 2003/2004. We wspomnianej kampanii, Joaquin zgromadził 8 trafień. Piłkarz jest zatem na dobrej drodze, by wyrównać ten wynik.

Żeby tego było mało, całkiem prawdopodobne jest, że gracz Betisu zanotuje swoją najlepszą kampanię w karierze pod względem występów w LaLiga. Do tej pory udało się zawodnikowi strzelił dziewięć bramek przez cały sezon.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO