Były piłkarz Arsenalu spekuluje na temat pracy w londyńskim klubie!
09.12.2019

Pod koniec listopada Unai Emery pożegnał się ze stanowiskiem trenera w Arsenalu. Do tej pory, ekipa ze stolicy Anglii nie znalazła następcy. W mediach pojawia się wiele nazwisk. Jednym z nich jest Patrick Vieira, były gracz “Kanonierów”. Obecny szkoleniowiec OGC Nice skomentował spekulacje. 

Vieira przejął zespół z Ligue 1 przed sezonem 2018/2019. Podczas debiutanckiej kampanii Francuza drużyna z Nicei zajęła siódmą pozycję w tabeli. Na szczególną uwagę zasługiwała postawa defensywy. Zawodnicy Nice stracili tylko 35 goli przez całe rozgrywki. Tylko ekipa Lille miała na swoim koncie mniej puszczonych bramek.

W trwającym sezonie jest nieco gorzej. Klub Vieiry plasuje się na 13. miejscu w lidze, tracąc jednak do czwartej lokaty tylko cztery punkty. Sytuacja drużyny może zatem zmienić się nawet po kilku kolejkach.

Nie wiadomo, czy zespół nadal będzie prowadzić Patrick Vieira. Francuz jest łączony z przenosinami do Arsenalu. 43-latek skomentował spekulacje w kontekście objęcia funkcji trenera w szeregach “Kanonierów” – Mówimy o klubie, w którym spędziłem dziewięć lat. Nigdy nie możesz przejść obojętnie obok takiej sprawy. Chcę jednak zaznaczyć. Jestem skoncentrowany na projekcie, w którym uczestniczę. Zawsze to mówiłem i powtarzam po raz kolejny. Czuję się tutaj dobrze.

Można przypuszczać, że wszystko zależy od zarządu Arsenalu. Jeżeli klub z Londynu wykona odpowiednie kroki w kierunku zatrudnienia Vieiry, były pomocnik zespołu rozważy przeprowadzkę do stolicy Anglii.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO