Emery wróci do Premier League?!
09.12.2019

Zwycięstwo Evertonu nad Chelsea w trwającej nadal kolejce Premier League zmusiło włodarzy Evertonu do namysłu na temat zatrudnienia nowego szkoleniowca. Duncan Ferguson w roli strażaka spisał się jak do tej pory doskonale, ale czy to wystarczy, aby otrzymać zatrudnienie na pełen etat?

Przez ostatnie dni „The Toffees” łączono z wieloma menedżerami. Wśród nich znalazł się między innymi szkoleniowiec Shanghai SIPG Vitor Pereria czy nawet Niko Kovac z Bayernu Monachium, który oglądał ostatnie spotkanie na Goodison Park przeciwko “The Blues”.. Dzisiejsze doniesienia angielskich mediów wskazują jednak, że do Premier League dość szybko może wrócić Unai Emery.

Hiszpan jakiś czas temu został zwolniony z Arsenalu i nadal nie wiadomo, czy zechce podjąć pracę jeszcze w tym sezonie. Informacje „Sky Sports” sugerują, że doszło do nieformalnego spotkania szkoleniowca z władzami z Goodison Park, ale Emery chce więcej czasu w celu przeanalizowania swojej decyzji.

Przewodniczący klubu Bill Kenwright i większościowy akcjonariusz Farhad Moshiri póki co nie spieszą się z podjęciem decyzji, tym bardziej po udanym meczu ligowym, który może nieco wydłużyć czas dla Fergusona. Jedną z opcji także pozostaje Carlo Ancelotti. Włoch w Napoli znalazł się niejako między młotem a kowadłem i jego czas w klubie Serie A jest raczej policzony. 60-latek w przeszłości z powodzeniem pracował w Anglii prowadząc Chelsea.