“Uczy się angielskiego dwie godziny dziennie”. Arsenal i Everton rozważają nowego kandydata?
10.12.2019

Premier League w ostatnich tygodniach dostarczyła nam mnóstwo emocji i to nie tylko ze względu na wspaniałe widowiska. Wiele klubów rozstało się z dotychczasowymi menedżerami, a roszady nie ominęły także tych czołowych klubów. Albo takich, które do takiego miana aspirują.

O ile Tottenham po zwolnieniu Mauricio Pochettino błyskawicznie zakontraktował nowego trenera w osobie Jose Mourinho, o tyle Arsenal i Everton wciąż szukają odpowiedniego kandydata, który mógłby rozwijać ich projekty w długofalowej perspektywie.

Głosów o potencjalnych następcach nie brakuje. Najwięcej mówi się o tym, że Arsenal chce zatrudnić Mikela Artetę, obecnie będącego asystentem w Manchesterze City. Everton z kolei miałby zarzucić sieci na… Unaia Emery’ego, którego pożegnali “Kanonierzy”. Czy tak będzie?

Według doniesień ciekawą alternatywą dla obu klubów może być… Marcelino. Hiszpan został niedawno zwolniony z Valencii, lecz nie z powodu osiąganych wyników. 54-latek w ciągu dwóch lat pracy na Estadio Mestalla dwukrotnie wprowadził “Nietoperze” do Ligi Mistrzów, jednak padł ofiarą polityki właściciela klubu, Petera Lima. 

Jak informuje dziennikarz Guillem Balague, Marcelino uczy się języka angielskiego (wykorzystywania w praktyce) po dwie godziny dziennie. Mimo że priorytetem “The Toffees” jest Emery, a Arsenal “chce swojego byłego zawodnika” (Arteta/Vieira), niedawny trener Valencii może okazać się “planem B”, który w przypadku któregoś z tych klubów stanie się rzeczywistością. Odpowiedź dostaniemy prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO