Pięć milionów to mało za Karbownika? “Latem Legia wystawi go na aukcję”

Na łamach “Przeglądu Sportowego”, agent Mariusz Piekarski wyznał, że oferta w wysokości 5 milionów euro za Michała Karbownika nie była tylko plotką. Według menedżera, Legia zamierza sprzedać lewego obrońcę dopiero w letnim oknie transferowym.

Michał Karbownik jest jednym z największych odkryć obecnego sezonu ekstraklasy. Choć zawodnik już w poprzednim sezonie miał możliwość treningu z pierwszym zespołem, dopiero w sierpniu został włączony na stałe do kadry. Dotychczas wystąpił w czternastu spotkaniach Legii i zanotował w nich pięć asyst. Ponadto występuje w reprezentacji Polski U-19, której jest kapitanem.

Pod koniec listopada pojawiły się plotki o tym, że Legia odrzuciła ofertę w wysokości pięciu milionów euro za Karbownika. Agent piłkarza, Mariusz Piekarski, potwierdził je w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

To diament i liczę, że Legia do lata go oszlifuje. A potem wystawi na aukcję i pół Europy będzie się o niego zabijało. Była już oferta z zachodniego klubu za pięć milionów euro, ale została odrzucona. Nie mamy z tym problemu. – wyznał agent, który w przeszłości był zawodnikiem stołecznego klubu.

Ostatnio “Super Express” pisał o tym, że Legia za swoje gwiazdy mogłaby zarobić nawet 17 milionów euro. Siedem kosztowałby Radosław Majecki, natomiast po pięć Michał Karbownik i Jarosław Niezgoda. Wychodzi jednak na to, że lewy obrońca jest według klubu wart nieco więcej.

Według “Przeglądu Sportowego”, Legia na razie nie myśli o sprzedaży zawodników. Klub chce się skupić najpierw na rozegraniu dwóch ostatnich meczów w roku. W najbliższych kolejkach Legia zmierzy się z Wisłą Płock i Zagłębiem Lubin.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO