Carlo Ancelotti opuści Napoli. Symboliczna zmiana na ławce włoskiego zespołu!
10.12.2019

Już żaden scenariusz nie uratuje Carlo Ancelottiego przed utratą pracy. Według włoskich mediów, przyszłość doświadczonego szkoleniowca jest przesądzona. 60-latek opuści zespół z Neapolu po wtorkowym spotkaniu z Genk. Jak informują dziennikarze, na ławce Napoli zastąpi go Gennaro Gattuso.

Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zmaga się z ogromnymi problemami. Klub nie wygrał siedmiu spotkań z rzędu w lidze. Biorąc także pod uwagę europejskie rozgrywki, wychodzi aż dziewięć meczów bez zwycięstwa.

Żeby tego było mało, szatnia Napoli jest całkowicie podzielona. Powstała grupa piłkarzy, którą media określają buntownikami. Należący do tego grona zawodnicy nie dość, że są niezadowoleni z obecnej sytuacji zespołu, to także wprowadzają negatywną atmosferę do klubu.

Nad całą sprawą nie zapanował Carlo Ancelotti. Z tego też powodu, Włoch ma opuścić Neapol po wtorkowym spotkaniu z Genk. Wpływ na decyzję zarządu nie ma nawet wynik meczu oraz ewentualny awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, który jest bardzo możliwy.

Na ławce trenerskiej drużyny Ancelottiego ma zastąpić Gennaro Gattuso, czyli człowiek występujący swego czasu pod wodzą Carlo. Obaj panowie spędzili wiele udanych lat w Milanie, sięgając dwukrotnie po puchar Ligi Mistrzów.

Sam Gattuso ma za sobą przygodę trenerską właśnie w ekipie z Mediolanu. Gennaro pożegnał się z zespołem przed zakończeniem sezonu 2018/2019. Mimo to, zarząd Napoli widzi w 41-letnim Włochu człowieka, który jest w stanie zapanować nad całą sytuacją w Neapolu.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO