Dariusz Żuraw zapowiedział transfer prawego obrońcy

Kontuzja Roberta Gumnego sprawiła, że Lech Poznań ma lukę na prawej obronie. Dariusz Żuraw w rozmowie dla portalu “Sport.pl” wyznał, że klub zamierza zimą wzmocnić tę pozycję.

Robert Gumny to jeden z kluczowych zawodników Lecha Poznań w tym sezonie. Obrońca wystąpił we wszystkich meczach zespołu od pierwszej do szesnastej kolejki. W spotkaniu z Piastem Gliwice doznał jednak kontuzji kolana, która może wyłączyć go z gry na długie miesiące.

Ponadto, drugi prawy obrońca Lecha, Tomasz Cywka również jest kontuzjowany. W spotkaniach z Wisłą Płock i ŁKS-em Dariusz Żuraw zdecydował się na ustawienie na tej pozycji stopera Lubomira Satki. Szkoleniowiec chciałby jednak móc wystawiać w składzie kogoś, dla kogo prawa obrona to nominalne miejsce.

Po tym, jak kontuzji doznali Robert Gumny i Tomek Cywka, wzmocnienie prawej obrony do dla nas priorytet już zimą. Rozważamy różne kandydatury. – wyznał w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem trener Lecha Poznań.

Szkoleniowiec “Kolejorza” nie wyznał, kto znajduje się w tej chwili na celowniku klubu. Jedno jest pewne – 8 lutego w spotkaniu z Rakowem, powinniśmy zobaczyć nową twarz na prawej obronie zespołu z Poznania.

Fot. YouTube

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO