Słodko-gorzki awans. Carlo Ancelotti oficjalnie zwolniony!
11.12.2019

Stało się. Po nieco ponad roku pracy, z posadą trenera SSC Napoli pożegnał się Carlo Ancelotti. Utytułowany Włoch nie poradził sobie z dalszym rozwojem drużyny, która wcześniej wyglądała tak dobrze pod wodzą Maurizio Sarriego.

O możliwym zwolnieniu 60-latka pisało się od dłuższego czasu. Mimo początkowych niedowierzań ta wizja z tygodnia na tydzień stawała się coraz bardziej realna, biorąc pod uwagę rozczarowujące wyniki, jakie osiągali “Azzurri”. Jeszcze do wtorku, na poprzednie dziewięć spotkań wicemistrz Włoch nie wygrał ani razu.

Decyzja o rozstaniu się z Włochem najpewniej została podjęta już jakiś czas temu, gdyż posady byłego trenera m.in. Milanu, Realu Madryt czy Bayernu nie uratowało nawet efektowne zwycięstwo przeciwko belgijskiemu Genk (4:0) i hat-trick Arkadiusza Milika. Klub tuż przed północą opublikował oświadczenie, w którym – w atmosferze “przyjaźni i wzajemnego szacunku” – żegna się z Włochem.

Trzeba przyznać, że nastąpiło to w dość kuriozalnym momencie. Poza wysoką wygraną, Carlo Ancelotti przecież wprowadził właśnie Napoli do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dla niego ten awans okazał się więc mieć wyjątkowo słodko-gorzki smak. Kto zajmie jego miejsce? Czy potwierdzą się doniesienia o Gennaro Gattuso? Tego powinniśmy dowiedzieć się już niebawem.

typy dnia
kurs 3.00
Valencia – Atletico Madryt
Zwycięzca meczu
X
kurs 4.40
Monaco – Montpellier
Zwycięzca meczu
2
kurs 1.77
Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt
Liczba goli 3,5
+
kurs 2.09
FC Koeln – Bayern Monachium
Liczba goli 4,0
+
3000PLN
zakład 100 zł
BETFAN