Oficjalnie: Napoli ma nowego trenera!
11.12.2019

Potwierdziły się wszystkie spekulacje mediów. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego po zwolnieniu Carlo Ancelottiego przejmuje Gennaro Gattuso. Były szkoleniowiec Milanu podejmuje zatem kolejne, trudne zadanie. 

Swoją przygodę z ławką trenerską, Gennaro Gattuso rozpoczął w 2013 roku pełniąc rolę grającego szkoleniowca we szwajcarskim FC Sion. Podwójny etat Włocha w klubie trwał jednak tylko przez chwilę (dokładnie trzy mecze). Po zakończonej piłkarskiej karierze, 41-latek objął zespół US Palermo. W tym przypadku Gennaro także długo nie nacieszył się posadą, gdyż po zaledwie ośmiu spotkaniach, Gattuso został zwolniony.

Następnym przystankiem Włocha była grecka ekipa OFI Kreta. Pobyt w tym zespole można określić mianem dużej klapy. Przez 17 spotkań, w których 41-latek pełnił funkcję trenera, średnia zdobywanych punktów drużyny utrzymywała się na poziomie 1,06.

Z nieco podkulonym ogonem, Gattuso wrócił na Półwysep Apeniński, obejmując drużynę AC Pisa. Co ciekawe, były gracz Milanu zanotował dwie przygody z tym klubem. Zdecydowanie bardziej udana była ta pierwsza (1,88 punktów na mecz w porównaniu z 0,91).

W 2017 roku Gennaro zawitał do Milanu, pełniąc rolę szkoleniowca drużyny U-19.  Po zaledwie kilku miesiącach 41-latek przejął pierwszy zespół, gdyż z klubu został zwolniony Vincenzo Montella. Włoch podjął się trudnego zadania, a z biegiem czasu wielu kibiców mediolańskiej ekipy zaczęło doceniać pracę Gattuso na San Siro.

Na Gennaro czeka kolejne wyzwanie. Napoli jest obecnie w kryzysie, co potwierdza seria spotkań bez zwycięstwa w lidze. Dodatkowo szatnia zespołu jest całkowicie podzielona. Czy 41-latek poradzi sobie z tymi kłopotami?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO