Kolejne zmiany w ekstraklasie? Kluby chcą zmniejszyć liczbę spadkowiczów!
11.12.2019

Sezon 2019/2020 w PKO BP Ekstraklasie jest wyjątkowy. Wszystko za sprawą liczby drużyn, które na koniec sezonu pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. Po trwającej kampanii spadną trzy, a nie dwa zespoły, jak to było w latach ubiegłych. Powrotu do starych zasadach chcą kluby ekstraklasy. Decyzja leży jednak w rękach PZPN-u.

We wtorek zgromadziła się rada nadzorcza ekstraklasy, która jednomyślnie zagłosowała za przywróceniem wcześniejszych zasad, czyli liczby dwóch drużyn spadających do Fortuny 1 ligi. Powołana w październiku rada, w której skład wchodzą m.in. przedstawiciele następujących zespołów – Piast, Legia, Lechia, Cracovia oraz Pogoń, nie do końca zadowolona jest z funkcjonującego w tym sezonie formatu.

Z tego też powodu, wysłano wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej w celu powrotu do założeń obowiązujących m.in. w sezonie 2017/2018. To właśnie w rękach PZPN-u leży ostateczna decyzja, którą możemy usłyszeć w I kwartale 2020 roku.

Można jednak przypuszczać, że PZPN odrzuci wniosek rady nadzorczej ekstraklasy. Sugeruje to chociażby ostatni wpis prezesa, Zbigniewa Bońka. Związek nie widzi większych przeciwwskazań, które uniemożliwiłyby funkcjonowania zasad z trzema drużynami odpadającymi z ligi.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO