Kylian Mbappe nie przestaje strzelać. Niezwykłe statystyki Francuza w Lidze Mistrzów!
12.12.2019

Nie ma obecnie lepszego piłkarza młodego pokolenia niż Kylian Mbappe. Francuz notuje zarówno w Ligue 1, jak i Lidze Mistrzów niesamowite występy. Dzięki bramce zdobytej w starciu z Galatasaray, 20-latek może pochwalić się liczbą dziewiętnastu goli w LM. Co ciekawe, jest to wynik lepszy, niż rezultat Ronaldinho w trakcie całej kariery Brazylijczyka.

Już debiutancki sezon Mbappe w europejskich rozgrywkach był imponujący. Swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów Kylian strzelił 21 lutego 2017 roku w starciu z Manchesterem City. Tę edycję LM Francuz zakończył z sześcioma trafieniami w 9 spotkaniach, przy czym w trzech meczach piłkarz wychodził na murawę w końcówce rywalizacji.

Dla PSG w LM, Kylian Mbappe strzelił już łącznie 13 bramek i zanotował 11 asyst. Podsumowując wszystkie występy w tych rozgrywkach, 20-latek ma już na swoim koncie 19 goli i 11 ostatnich podań do partnerów z drużyny. Oznacza to, iż Kylian miał udział w 30 bramkach. Jest to niespotykany wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż Mbappe rozegrał 30 spotkań. Szybko można policzyć, że daje nam to średni udział przy jednym golu na mecz.

Jak imponujące są statystyki zawodnika potwierdza także fakt, iż Ronaldinho w trakcie całej swojej kariery zgromadził mniejszą liczbę trafień, niż 20-letni Mbappe. Brazylijczyk zdobył w 47 spotkaniach 18 bramek.

W październiku tego roku Kylian pobił rekord Messiego, będąc najmłodszym piłkarzem w LM, któremu udało się przebrnąć barierę 15 goli. Nikt nie ma wątpliwości, iż Mbappe jest poważnym kandydatem do zdobycia największej liczby bramek w historii Ligi Mistrzów.

 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO