Najlepszy rezerwowy bramkarz świata
13.12.2019

Podczas pracy w Manchesterze United Jose Mourinho wielokrotnie potwierdzał, że ma najlepszy bramkarski duet na świecie. Po odejściu Portugalczyka być może forma Davida de Gei nadal nie jest najlepsza, ale Sergio Romero wciąż utrzymuje wysoki poziom, nawet jeśli między słupkami musi stanąć raz na jakiś czas.

Pozycja rezerwowego bramkarza w futbolu nigdy nie przynosi wielkiej frajdy. Mimo to niektórzy potrafią bez żadnych wyskoków oczekiwać na swoją szansę przez długi czas, która nadchodzi zazwyczaj w krajowych pucharach oraz europejskich rozgrywkach drugiej kategorii. Od 2015 roku z taką zasadą żyje Sergio Romero. Argentyńczyk przez ponad cztery lata nosi miano następcy De Gei i robi to póki co wybornie.

Najlepiej powiedzą o tym oczywiście statystyki. Na 50 spotkań rozegranych przez golkipera aż 31 zakończył bez straty bramki. Łącznie pozwolił w tym okresie na stratę 24 goli. Oczywiście – zdajemy sobie sprawę, że najwięcej występów zanotował we wspomnianych pucharach, ale także podczas kilku meczów w Premier League udawało mu się dokonać takiej sztuki. Dodatkowo należy wspomnieć o dość często dziurawej obronie, która raczej niezbyt często mu pomagała.

W ostatnich latach Manchester United miał niewiele powodów, aby wzbudzać zazdrość u rywali, ale z pewnością obecność Romero jest taką przyczyną. Kibice „Czerwonych Diabłów” od kilku lat określają go najlepszym rezerwowym bramkarzem na świecie, a jego przygoda na Old Trafford może potrwać jeszcze przez kilka lat. Pomimo umowy do 2021, władze angielskiego klubu rozmawiają bowiem z golkiperem na temat jej przedłużenia.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO