Portugalska myśl szkoleniowa góruje w europejskich pucharach
13.12.2019

Portugalska myśl szkoleniowa od kilkunastu lat znaczy coraz więcej za sprawą osiąganych rezultatów przez Jose Mourinho. Za obecnym szkoleniowcem Tottenhamu podążyli kolejni śmiałkowie, którzy także odnoszą coraz więcej sukcesów w europejskim futbolu. Dobitnie to pokazują europejskie puchary w tym sezonie zdominowane przez zespoły prowadzone właśnie przez rodaków „The Special One”.

Najbardziej dominacje uwypukla zestawienie ekip w Lidze Europy. Spośród 32 klubów aż 8 jest zarządzana przez trenera z Portugalii.

Wśród nich znajduje się między innymi dobrze znany kibicom Legii Ricardo Sa Pinto. 47-latek wraz ze Sportingiem Braga awansował do fazy pucharowej, wyprzedzając w fazie grupowej nawet Wolves. Na drugim miejscu w tym zestawieniu znajdują się Niemcy, Holandia oraz Hiszpania – łącznie po trzech przedstawicieli.

Jak to z kolei wygląda w Lidze Mistrzów? Tutaj prym wiodą Niemcy (czterech przedstawicieli), Włochy oraz Hiszpania (po trzech). Jak nietrudno się domyślić jedynym trenerem w fazie pucharowej Champions League z Portugalii jest menedżer Tottenhamu. Szokuje przede wszystkim liczba Anglików, których w w tym zestawieniu zwyczajnie brakuje.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO