Rozchwytywany. Unai Emery odrzucił już trzy oferty?
14.12.2019
Ostatnia aktualizacja 10 stycznia, 2020 o 11:42

Zwolnienie Unai Emary’ego było dla kibiców Arsenalu niczym przedświąteczny prezent pod choinkę. Hiszpan, który miał godnie zastąpić Arsene’a Wengera, ostatecznie nie podołał wyzwaniu, czego najlepszym przykładem jest to, co dzieję się z Arsenalem w ostatnich tygodniach i miesiącach.

Za 48-latkiem nikt w Londynie nie będzie tęsknił, a jeśli już zostanie w głowach fanów, to pewnie głównie dzięki jego słynnemu “good ebening”. Mimo tej niezbyt przychylnej rekomendacji, Emery wciąż jest łakomym kąskiem na trenerskim rynku.

Jak donosi hiszpańska “Marca”, były trener m.in. Sevilli w dwa tygodnie po zwolnieniu odrzucił już trzy oferty podjęcia nowej pracy. Jedna z nich pochodziła z Evertonu, dwie kolejne były złożone przez chińskie kluby. We wszystkich tych przypadkach Emery odmówił.

Hiszpan czeka na zdecydowanie lepszą ofertę i nie zamierza “łapać się” pierwszej lepszej propozycji. Cóż, zdecydowanie można to zrozumieć. Mając w CV pracę w PSG i triumfy w Lidze Europy, wyższe oczekiwania są czymś zrozumiałym. Tym bardziej, kiedy po otrzymaniu czterech milionów funtów odprawy od Arsenalu, Emery raczej nie będzie w najbliższym czasie głodował…

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO