Robert Lewandowski w zaszczytnym gronie najlepszych strzelców Bundesligi!
14.12.2019

Nie ma lepszego, zagranicznego zawodnika w historii Bundesligi, niż Robert Lewandowski. Potwierdza to powszechna opinia, potwierdzają także statystyki. W starciu z Werderem Brema, Polak strzelił swoją 220. bramkę w lidze niemieckiej. Tym samym w kontekście historycznej klasyfikacji strzelców Bundesligi, przed Robertem są tylko dwaj zawodnicy.

Na temat trwającego sezonu w kontekście Lewandowskiego można pisać naprawdę wiele. 31-latek błyszczy zarówno na niemieckich boiskach, jak i w Lidze Mistrzów. Po “niemocy” strzeleckiej, która trwała w Bundeslidze trzy spotkania, Robert ponownie trafił do siatki. Napastnik Bayernu w sobotę dwukrotnie pokonał Jiriego Pavlenkę, dopisując do swojego konta odpowiednio siedemnastą i osiemnastą bramkę w lidze.

Wspomniane gole były istotne w odniesieniu do historycznej klasyfikacji strzelców Bundesligi. Robert Lewandowski ma na swoim koncie już 220 trafień. Jest to taki sam wynik, jak rezultat Juppa Heynckesa.

Przed wspomnianą dwójką widnieją już tylko Klaus Fischer (268 goli) oraz Gerd Mueller (365 bramek). Wynik Gerda zapewne jest dla Roberta nieosiągalny, lecz rezultat Fischera Polak śmiało może zaatakować. Warto także zaznaczyć, iż trójka z czołowej czwórki jest narodowości niemieckiej. Lewandowski to jedyny zagraniczny piłkarz.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO