Dokonał tego jako pierwszy w Europie. Jadon Sancho idzie śladami Messiego?
15.12.2019

Messi, Messi i jeszcze raz Messi. Patrząc na grę Argentyńczyka, jej widowiskowość, ale także to, jak skuteczny jest 32-latek w wykańczaniu i kreowaniu akcji, trudno było wskazać kogokolwiek, kto mógłby mu w tym dorównać. Na przestrzeni lat pojawiali się różni kandydaci, jednak w nieco mniejszej skali i nie tak regularni.

Teraz być może w końcu się to zmieni. Wszystko za sprawą Jadona Sancho, który od dłuższego czasu zachwyca w barwach Borussi Dortmund nie tylko w Bundeslidze, ale także w Lidze Mistrzów. Wciąż 19-letni gracz jest objawieniem i co najlepsze, wielka rozpoznawalność i oczekiwania kibiców nie sprawiają, że dzieje się z nim coś niepokojącego.

Wręcz przeciwnie. Jadon Sancho znów znajduje się w kapitalnej formie, a kiedy tylko cała BVB daje mu warunki do pokazania się, robi to. Młody Anglik stał się właśnie pierwszym zawodnikiem w pięciu czołowych europejskich ligach, który w obecnym sezonie może zapisać sobie “dwucyfrówkę” zarówno w rubryce bramek, jak i asyst.

Co więcej, w ostatnich sześciu występach Sancho zanotował aż siedem trafień i cztery asysty. Bezpośredni udział przy 11 bramkach. Te liczby są tak kosmiczne zarówno w wykończeniu jak i kreacji, że myśląc o kimkolwiek zdolnym tego dokonać, do głowy przychodzi jedynie Leo Messi. Czy Sancho pójdzie jego śladami i w kolejnych latach zdominuje świat piłki?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO